> Natječaji

Plivanje - PRVENSTVO GRADA ZA UČENIKE S IT

Autor: Administrator , 6. 12. 2018. 07:03

U srijedu, 5. prosinca, s početkom u 10 sati, na bazenu Svetice održano je Prvenstvo Grada Zagreba u plivanju za učenike s intelektualnim teškoćama.

Natjecanje se održava pod pokroviteljstvom Gradske skupštine.

O rezultatima natjecanja svjedoči fotografija... a bilten možete preuzeti ovdje.

Projekt DOIT

Autor: Administrator , 27. 11. 2018. 12:32

Dana 24. i 25. studenog 2018. u našoj je srednjoj školi održana prva radionica u okviru projekta DOIT. Provoditelj projekta je Arhitektonski fakultet u Zagrebu, u suradnji s udrugom FabLab s kojom smo kroz slične projekte već prije uspješno surađivali. Cilj projekta DOIT je razviti u djece i mladih sposobnosti socijalne inovativnosti oslobađanjem njihovih kreativnih potencijala kroz aktivnosti usmjerene na rješavanje svakodnevnih, praktičnih problema. Iako su se radionice održale tijekom vikenda, raspoloženje i angažman bili su na visokoj razini. Rješavali su se problemi poštivanja različitosti, medijske kulture, javnoga prijevoza, pa čak i ljubavni problemi, što je rezultiralo zanimljivim učeničkim kreacijama, tj. konceptualnim modelima.

Posjet Reboot Infogameru 2018.

Autor: Administrator , 23. 11. 2018. 17:52

23.11.2018. Zahvaljujući razumijevanju i dobroj volji organizatora, 20 naših srednjoškolaca, zaljubljenika u računalne igre, besplatno je posjetilo ovogodišnji Reboot Infogamer. Zabavili su se isprobavajući najnovije igre te su se upoznali s naprednom gamerskom tehnologijom. Od srca zahvaljujemo organizacijskom timu Reboot Infogamera na ovome divnome iskustvu!

Posjet Interliberu 2018.

Autor: Administrator , 19. 11. 2018. 10:21

14. studenog 2018. - Skupina zainteresiranih srednjoškolaca posjetila je, u sklopu aktivnosti školskoga kurikuluma, ovogodišnji Interliber. Vidjeli smo štošta zanimljivog te se nakupovali knjiga koje su odabrali sami učenici. U dogovoru s gospodinom Markom Šunjićem, direktorom izdavačke kuće Fibra, čije stripove naši učenici obožavaju, naša su dva najčitatelja na poklon dobila majice s likom njima najdražega stripjunaka - Batmana. Svrha posjeta Interliberu je razvoj čitalačke kulture i ljubavi prema knjizi u učenika, što se podržava aktivnim sudjelovanjem u nabavi građe za knjižnicu, u skladu s njihovim čitalačkim interesima.

Završna prezentacija projekta Healthy Future

Autor: Administrator , 30. 10. 2018. 13:24

fotografija preuzeta sa magazin.hrt.hr

Prilog HRT-a o našem projektu Healthy Food Choices for a Sustainable Future možete pogledati na linku: https://magazin.hrt.hr/469463/izaberi-zdravu-hranu-za-odrzivu-buducnost

Posjet Memorijalnom centru "Nikola Tesla" Smiljan

Autor: Administrator , 26. 10. 2018. 11:28

Dana 22. listopada 2108. učenici 4.c razreda u pratnji razrednice Đurđice Šakić posjetili su Gospić i Memorijalni centar "Nikola Tesla" Smiljan. Svrha izleta nije bila samo obrazovna, nego i rekreativna - učenici su posjetili i adrenalinski park Camp Rizvan city.

Završna prezentacija projekta Healthy Future, 17.10.2018.

Autor: Administrator , 18. 10. 2018. 12:59

Međunarodni festival kazališta "Znak & zvuk"

Autor: Administrator , 28. 9. 2018. 16:13

28. rujna 2018. – Učenici srednje strukovne škole posjetili su prvi Međunarodni festival kazališta „Znak & zvuk“. Organiziran kroz suradnju udruga DLAN i CeKaTe, ovo je prvi festival u Hrvatskoj posvećen promociji izvedbenih umjetnosti gluhih osoba, te inkluzivnom povezivanju gluhe i čujuće publike.

Od 27. do 28. rujna, u zgradi Centra za kulturu Trešnjevka, prikazano je sedam predstava iz različitih dijelova svijeta, od kojih svaka svjedoči o neizmjernom bogatstvu talenta gluhih kazališnih umjetnika. Naši srednjoškolci, u miješanom sastavu – gluhi i čujući, bili su oduševljeni predstavama Super bolnica (Belgija), Klupa (Mađarska) i Magični svijet igračaka (Hong Kong), koje su prikazane drugog dana Festivala. Nadamo se i drugim sličnim događanjima u budućnosti, usmjerenima na povezivanje gluhih i čujućih osoba!

fotografija preuzeta sa službene Facebook stranice CeKaTe

Donacijska biciklijada Vida Ročića 2018.

Autor: Administrator , 27. 9. 2018. 10:01

Dana 22.9.2018., na poziv Udruge "Renato - kuhari bez granica", učenice naše škole sudjelovale su u provedbi humanitarne utrke koju je organizirao biciklistički klub "Vid Ročić".

Utrka je krenula iz Grada Mladih. Sudionici humanitarne biciklističke utrke mogli su se okrijepiti ukusnim, toplim jelom o čemu su brigu vodile naše učenice. Atmosfera se najbolje vidi na sličicama u prilogu! Veselimo se ponovnoj zajedničkoj akciji!

‹

Letak CZSS-a