Rimska kuharica

Autor: Administrator , 8. 2. 2019.

I je ove godine naš Centar uključen u projekt MZO-a za popularizaciju znanosti u školama, pod vodstvom Arheološkog instituta u Zagrebu, u koordinaciji sa Zakladom "Otok Brač - negdje između mora i zvijezda". U projektu "Rimska kuharica" učenici uče spravljati jela iz Apicijeve kuharice, samo od onih sastojaka koji su postojali u rimsko doba. Voditeljica projekta je dr. sc. Ivana Ožanić Roguljić, a koordinatorica (u ime Zaklade) za naš Centar Jacqueline Bat, prof. U projektu sudjeluju učenici 3. razreda kuharskog smjera i divno se zabavljaju kreativno kuhajući neobična povijesna jela.