Belgija kroz pet osjetila

Autor: Administrator , 20. 10. 2021.

U sklopu projekta "Belgija kroz pet osjetila" naši su učenici otkrivali Belgiju pomoću pet osjetila. Dodirivali su različite predmete koje dolaze iz Belgije i pokušavali odgonetnuti o kojim se predmetima radi i koja je njihova poveznica s Belgijom. Slušali su belgijsku glazbu i pogađali izvođače, gledali su sliku i nabrajali na francuskom jeziku ono što vide na slici, po njuhu su pokušavali odgonetnuti namirnice koje se često koriste u Belgiji. A najzanimljiviji dio je bio kad su po okusu, zatvorenih očiju, trebali pogoditi koje belgijske proizvode kušaju. Tako su isprobali prefinu belgijsku čokoladu, prokulice (briselski kupus), peršin i druge fine belgijske proizvode.
Učenici su na zabavan način otkrivali raznolikost frankofonije i otkrivali Belgiju te se raduju novim susretima.