Autor: Administrator , 26. 2. 2016.

Predsjednica Udruge, gđa. Zvjezdana Stančić podsjetila je kako su se upravo u COO „Slava Raškaj“, zbog neposjedovanja vlastitog prostora, održavale prve godišnje skupštine te je zahvalila ravnateljici našeg Centra, mr.sc.  Slavici Jelić na podršci. Naši učenici su tijekom navedenog perioda bili uključeni u preko pedesetak raznih projekata koje je udruga Civitas-Zagreb interdisciplinarno provodila zahvaljujući prvenstveno entuzijazmu brojnih stručnjaka-volontera (novinara, liječnika, pravnika, socijalnih radnika, pedagoga, edukacijskih rehabilitatora, logopeda, psihologa, umjetnika i znanstvenika raznih područja djelovanja). Prezentaciji je nazočila i dr.sc. Tatjana Tarandek, ravnateljica COO „Dubrava“ čiji učenici su također dugogodišnji polaznici brojnih programa Udruge.

Unazad nekoliko mjeseci pri Udruzi je osnovana „Grupa studenata udruge Civitas-Zagreb“ koju su oformili raniji polaznici edukativnih programa Udruge, danas uspješni studenti i studentice različitih fakulteta. Grupu studenata su predstavile studentice: Ana Bulut, Martina Litanj, Vlatka Marjanović i Dora Popović koje su poslale poruku o važnost cjeloživotnog obrazovanja i za učenike koji ne razmišljaju o upisu na fakultet, budući da strukovna izobrazba u suvremenom svijetu također zahtijeva stalno učenje, usavršavanje i usvajanje novih znanja i vještina unutar određenih zanimanja.

Tijekom prezentacije pročitano je emotivno sročeno pismo Marie Kristine Božičević, bivše učenice COO „Dubrava“ i dugogodišnje polaznice civitasovih programa koja unatoč invaliditetu svoj izniman slikarski talent ostvaruje kao stipendistica Međunarodne udruge umjetnika koji slikaju ustima i nogama, a ove godine se  namjerava upisati na Akademiju likovnih umjetnosti. Maria Kristina je poklonila svoju sliku „Crvene ruže“ našem Centru.