3D printeri

Autor: Administrator , 21. 3. 2017.

20. ožujka 2017. – Danas su se naši srednjoškolci upoznali sa revolucionarnom tehnologijom 3D printanja. Članovi Udruge FabLab predstavili su nam osnovne značajke i područja primjene 3D printera. Učenici su bili posebno oduševljeni mogućnostima korištenja 3D printera u prehrambenoj industriji, kod kreiranja začudnih i individualiziranih kulinarskih i slastičarskih proizvoda. Prezentacija, koju su vodile srednjoškolke Mirta (15. Gimnazija) i Antonija (13. Gimnazija), bila je popraćena demonstracijom rada sa 3D printerima. Ekipa iz Strojarske tehničke škole Fausta Vrančića: Matej, Nemanja, Nikola i čak tri Roberta te naša učenica Andrea upoznali su nas sa cijelim postupkom - od izrade modela u programu SketchUp do samog ispisa modeliranih predmeta. Oduševljeni ovim iskustvom zahvaljujemo od srca fablabovcima Robertu Vdoviću (predsjednik Udruge) i Kristini Škaler (STŠ Fausta Vrančića) na inicijativi. Radujemo se budućim susretima i suradnji s članovima Udruge FabLab!