Posjet Edukacijskom jutru Festivala tolerancije

Autor: Administrator , 9. 4. 2019.

U utorak, 9.travnja, učenici prvih razreda posjetili su Festival tolerancije, točnije program Edukacijsko jutro u kinu Studentskog centra.

Cilj programa je približiti mladima tragedije Holokausta na njima razumljiv način, kroz blizak im filmski medij te uz svjedočanstvo osoba koje su u njihovim godinama bile diskriminirane i zatočene samo zbog svojega podrijetla. Na ovogodišnjim Edukacijskim jutrima prikazao se kratki dokumentarno-animirani film "5105, Priča o bijegu iz Mauthausena" nakon kojega su učenici imati priliku iz prve ruke čuti svjedočanstvo preživjele Holokausta, Vesne Domany Hardy.