Promocija trogodišnjeg Programa Zajednice SOIH

Autor: Irena Weigand, 11. 2. 2011.

10. veljače 2011. petero gluhih učenika šestog i sedmog razreda Centra za odgoj i obrazovanje „Slava Raškaj“ sa svojim profesoricama Švelec i Kežman su bili na promociji trogodišnjeg Programa Zajednice saveza osoba s invaliditetom Hrvatske – SOIH. Učenici su dobili prijenosna računala od SOIH - Centra neovisnog življenja koji financira Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi koje im je uručio predsjednik SOIH-a dr. Zorislav Bobuš u nazočnosti gđe. Marice Mirić i gđe. Mirjane Juriša.

Centar neovisnog življenja pruža socijalne usluge utemeljene na Konvenciji o pravima osoba s invaliditetom; individualnog savjetovanja, pravne pomoći, SOS telefona za žene s invaliditetom žrtve nasilja, informiranja, radnog osposobljavanja, podrške i edukacija o mobilnosti, suvremenim tehnologijama, pristupačnosti, osnaživanja te Peer Counsellinga.
Toj gluhoj djeci uz edukaciju se pruža i trajna mogućnost za lakšu komunikaciju sa svojim prijateljima i roditeljima.
Učenicima je kroz Program osiguran i računalni tečaj, a po završetku usavršavanja u računalstvu učenicima će se poboljšati pismenost i jezične sposobnosti, a samim time i bolji školski uspjeh.