Edukacija iz senzorne integracije

Autor: Administrator , 20. 2. 2012.

U razdoblju 30. siječnja do 3. veljače 2012. održan je u našoj ustanovi seminar iz Senzorne integracije prema Ayres (SIAT®) u organizaciji Akademije za razvojnu rehabilitaciju, pod vodstvom instruktorice za SIAT®, gđe. Carole Wiesbauer, te uz pomoć prof. Silvije Philipps Reichherzer.

Seminar je nastavak edukacije za SIAT® provedene u prethodnoj godini, u kojoj su sudjelovali i naši zaposlenici: Mirela Bergelz, Dubravka Bauernfreund, Spomenka Lalić, Goran Vrbanec, Mirela Matić, Sanja Šegvić, Taida Patafta, Ivana Zoretić, Lana Margetić, Lajla Pintar Osredečki.

Seminar uključuje praktično stručno usavršavanje za ovladavanje vještinom dijagnosticiranja disfunkcije senzorne integracije te za određivanje i primjenu odgovarajućeg terapijskog pristupa. Nakon položenog ispita polaznici dobivaju međunarodne potvrdnice da su SIAT® pedagozi.

Pet djelatnika naše ustanove već je uspješno položilo ispit te su stekli kvalifikaciju SIAT® pedagoga:
1. Spomenka Lalić,
2. Dubravka Bauernfreund