Stručno usavršavanje - Marte Meo za praktičare

Autor: Administrator , 20. 2. 2012.

U razdoblju od 21. veljače 2012. do 21 ožujka 2012. u Centru Slava Raškaj održavat će se stručno usavršavanje za Marte Meo za praktičare. Usavršavanje će voditi prof. Silvija Philipps Reichherzer, Marte Meo supervizorica/terapeutkinja (Akademija za razvojnu rehabilitaciju).

U usavršavanje će biti uključeni djelatnici Centra "Slava Raškaj":
1.   Lidija Andrijević Gajić,
2.   Irma Hrestak,
3.   Nataša Grković Šola,
4.   Mirela Berglez,
5.   Ružica Kežman,
6.   Renata Dabelić,
7.   Zdenka Matoic,
8.   Ivan Zaluški,
9.   Andreja Tenžera.

U radu će se koristiti  video zapisi  polaznika. Video zapisi koristit će za uvježbavanje opažanja i imenovanja inicijative djeteta, za zapažanje  konkretnih pokazatelja razvoja djeteta i  za pronalaženje načina davanja potpore razvoju u uobičajenoj svakodnevnoj komunikaciji.

21. i 22. veljače 2012. (1.  i 2. dan) - Marte Meo temeljne informacije - praćenje – slijeđenje – potvrđivanje Komunikacijska inicijativa- potvrđivanje – izabiranje – potpora - strukturiranje.

28. i 29. veljače (3. i 4.  dan) - Stvaranje emocionalne veze s djetetom, Suradnja u igri - poticanje sposobnosti za suradnju.

13. i 14. ožujak 2012. (5. i 6.  dan) - Pozitivno vođenje u strukturiranoj grupnoj situaciji - preuzimanje reda nastupanja dijeljenje reda nastupanja.

20. i 21. ožujak 2012. (7. i 8. dan) - Komunikacija s djetetom s razvojnim teškoćama, Aktiviranje procesa razvoja u komunikaciji s djetetom s razvojnim teškoćama.