Stručno usavršavanje - Marte Meo za praktičare

Autor: Administrator , 13. 3. 2012.

U razdoblju od 21. veljače 2012. do 21 ožujka 2012. u Centru Slava Raškaj provodi se stručno usavršavanje za Marte Meo za praktičare. Usavršavanje vodi prof. Silvija Philipps Reichherzer, Marte Meo supervizorica/terapeutkinja (Akademija za razvojnu rehabilitaciju).

U usavršavanje su uključeni djelatnici Centra "Slava Raškaj":
1.   Lidija Andrijević Gajić,
2.   Irma Hrestak,
3.   Nataša Grković Šola,
4.   Mirela Berglez,
5.   Ružica Kežman,
6.   Renata Dabelić,
7.   Zdenka Matoic,
8.   Ivan Zaluški,
9.   Andreja Tenžera,
10. Tereza Szavai.

U radu će se koristiti  video zapisi  polaznika. Video zapisi koristit će za uvježbavanje opažanja i imenovanja inicijative djeteta, za zapažanje konkretnih pokazatelja razvoja djeteta i  za pronalaženje načina davanja potpore razvoju u uobičajenoj svakodnevnoj komunikaciji.

21. i 22. veljače 2012. (1.  i 2. dan) - Marte Meo temeljne informacije - praćenje – slijeđenje – potvrđivanje Komunikacijska inicijativa- potvrđivanje – izabiranje – potpora - strukturiranje.

28. i 29. veljače (3. i 4.  dan) - Stvaranje emocionalne veze s djetetom, Suradnja u igri - poticanje sposobnosti za suradnju.

13. i 14. ožujak 2012. (5. i 6.  dan) - Pozitivno vođenje u strukturiranoj grupnoj situaciji - preuzimanje reda nastupanja dijeljenje reda nastupanja.

20. i 21. ožujak 2012. (7. i 8. dan) - Komunikacija s djetetom s razvojnim teškoćama, Aktiviranje procesa razvoja u komunikaciji s djetetom s razvojnim teškoćama.