Upoznajemo Domovinu...

Autor: Administrator , 11. 6. 2012.

U sklopu projekta „ Upoznaj svoju domovinu“ učenici 7/8. razreda u pratnji Tereze Szavai i Ivana Krole obišli su Sisak i Petrinju. Više o ovom izletu pročitajte ovdje.

U centru Siska nalazi se ostatak zidina iz rimskog doba, a cijeli grad je premrežen tim zidinama i na njima je izgrađen današnji Sisak.

U Sisku smo  vidjeli staru tvrđavu, građenu u 3 kraka, što je u doba gradnje bilo čudo obrambene arhitekture. Bila je postavljena na ušću rijeke Kupe u Savu. U tvrđavi je muzejska postava koja opisuje raspored vojski koje su branile i napadale ondašnji Sisak.

U Petrinji smo vidjeli  staru tvornicu "Gavrilović" koja je danas premještena na drugu lokaciju. Obišli smo centar grada i obiteljsko gospodarstvo "Tišinić" u Taborištu pokraj Petrinje.