Plesna Grupa "Nikad skupa" sudjelovala je na natjecanju u plesu 01.12.2012.

Autor: Irena Weigand, 7. 12. 2012.

Plesna Grupa nikad skupa  sudjelovala je na  natjecanju u plesu, 01.12.2012. u Sloveniji  – Štanjel Kobjeglava (mjesto pokraj Sežane).

Voditeljica grupe je stručna uučiteljica Đurđica Šakić
Koreograf : Rusi Yosifov
Program je počeo u 10 , a trajao do 17h.

(za više informacija kliknite na "više")

Sudjelovali smo u radionicama plesa kako bi mogli ući u krug za natjecanje. Konkurencija je bila mnogobrojna i jaka, a za sudjelovanje smo dobili majice.

Ovako suci govore o pet važnih pravila u plesu:
1. Pravilo je da se pleše srcem –sa osmjehom na licu , bez tuge ,straha ,stresa … ples je ljubav, sloboda, prijateljstvo oslobodi se i budi prijatelj.
2. Ritam - tijelo treba pratiti ritam –moramo pustiti naše tijelo da prati ritam i uživati u ritmu
3. Tehnika - nju moramo izgraditi ,raditi na njoj , usavršiti;
Redovito razvijatii usavršavati.
4. Stil - neka stil bude samo tvoj . Ako ga nemaš izgradi  ga  i nemoj nikoga kopirati. Kopija se odmah vidi i svaki sudac odmah prepozna kopiju i original stila. Budi svoj i samo tako imaš velike šance da pobjediš
5. Karakter – jako je važan za ples  treba ti da  budeš  cvrst, uporani vjeran sebi i pošten prijatelj u svijetu plesa.

Ne traži razlog da ne možes plesati ako želiš biti dio toga svijeta. Ostavi sve nebitno i pleši. Tako ceš biti zadovoljan i nasmijan.

Izvješce napisala:
Đurdica Šakic, voditeljica plesne grupe