Općinsko natjecanje iz prve pomoći

Autor: Administrator , 19. 3. 2013.

U subotu, 16.ožujka 2013., održana su općinska natjecanja iz prve pomoći ekipa mladeži Crvenog križa učenika zagrebačkih srednjih škola. U našoj su ekipi bili učenici 2.a razreda: Kristina Najcler, Marija Mateša, David Horvatić, Viktor Frane Gligo, Ivan Mužar i Elvis Asanovski iz 3.a razreda s mentoricom prof. Željkom Margetić.
Natjecanje je bilo organizirano po pravilima i standardima Državnog  povjerenstva i Hrvatskog Crvenog križa, a uključivalo je 3 testa tematski vezana uz poznavanje povijesti i rada Crvenog križa, humanitarnog prava i drugih humanih vrednota, test iz prve pomoći i 2 praktična radilišta prve pomoći. Naša ekipa natjecala se prvi put i zauzela 9. mjesto od 14 srednjih škola. Čestitamo!