Čitaj mi!

Autor: Administrator , 3. 4. 2013.

Naši predškolci i učenici nižih razreda osnovne škole sudjelovali su u događanju povodom pokretanja kampanje “Čitaj mi!”, koja promovira čitanje djeci od rođenja, u utorak, 2. travnja (na Međunarodni dan dječje knjige) s početkom u 11 sati u Knjižnici Bogdana Ogrizovića u Zagrebu.

U Europskoj godini čitanja naglas po prvi puta u Hrvatskoj, pedijatri, knjižničari i drugi stručnjaci, u suradnji s medijima i nakladnicima pokreću nacionalnu kampanju kako bi promovirali čitanje u obitelji i istaknuli važnost ove aktivnosti roditeljima, ali i društvu u cjelini.

Događanje je  u potpunosti bilo prilagođeno djeci; tri animatora: Maja Vučić, naša ambasadorica dobre volje, glumac Filip Jurčić i dječja spisateljica Željka Horvat Vukelja, djeci su pročitali nekoliko kratkih priča, uz prevođenje na znakovni jezik za djecu s oštećenjem sluha.