Integracija djece s posebnim potrebama kroz karate sport

Autor: Administrator , 31. 1. 2014.

Nakon uspješne aplikacije, Karate klub „Hercegovina - Zagreb potpisao je s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, ugovor o provedbi projekta „INTEGRACIJA DJECE S POSEBNIM POTREBAMA KROZ KARATE SPORT“ u sklopu mjere u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2013./2014.

Više informacija o projektu možete doznati klikom na 'više'.

Nositelj projekta:  Karate klub „Hercegovina - Zagreb“

Glavni partner na projektu:  Centar za odgoj i obrazovanje „Slava Raškaj“ Zagreb

Financiranje: Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske i donatori

Trajanje projekta: od 15. studenoga  2013. do 20. svibnja 2014. godine.

Korisnici projekta: djeca iz Centra za odgoj i obrazovanje „Slava Raškaj“ Zagreb i Karate kluba „Hercegovina - Zagreb“, starosne dobi od  5 do 15 godina.

Voditelj projekta: Mario Vučić

Ciljevi Projekta:

1. integracija i povećanje socijalne osjetljivosti kod djece iz Centra i Karate kluba,

2. unapređenje kvalitete života osoba s posebnim potrebama kroz karate sport,

3. informiranje i podizanje svijesti cjelokupne javnosti o važnosti organiziranja ovakvih aktivnosti,

3. daljnje unapređenje programa "Karate za djecu s posebnim potrebama".

Ova inicijativa još jedna je u niz aktivnosti KK „Hercegovina - Zagreb“ i Centra kojima se želi aktivno i društveno odgovorno sudjelovati u zajednici te poticati pozitivne promjene u društvu, ali i primjer uspješne međuinstitucionalne suradnje na ostvarivanju zajedničkih ciljeva na dobrobit djece. Na projektu će sudjelovati, osim voditelja Z. Bodrožića i M. Vučića, i niz volontera/-ki iz Kluba, Centra i partnerskih institucija.

Ovim se putem zahvaljujemo Karate klubu „Hercegovina - Zagreb“ na inicijativi, a kome je projekt namijenjen možete vidjeti na priloženoj fotografiji.