European Care Certificate

Autor: Administrator , 9. 10. 2014.

Stručni tim Centra „Slava Raškaj“ Zagreb sudjelovao je na međunarodnoj konferenciji „Not Patients, but Citizents with Rights“ koja se održala 2. listopada 2014. u Mesnom muzeju u Ljubljani, u organizaciji CUDV Draga.

Kroz konferenciju smo izmijenili brojna iskustva sa stručnjacima u području socijalne skrbi iz cijele Europe te razmatrali kako možemo još više unaprijediti sustav socijalne skrbi.

U našem Centru uskoro će započeti provedba edukacije iz područja European Care Certificate-a u suradnji sa Udrugom Suportiva. Naši stručni djelatnici bit će u mogućnosti sudjelovati na edukaciji te će imati priliku dobiti certifikat o bazičnom znanju i vještinama iz područja socijalne skrbi koji se u ovom trenutku primjenjuje u 21 europskoj zemlji.