Susret s pravobraniteljicom za osobe s invaliditetom

Autor: Administrator , 10. 10. 2014.

Predstavnici učenika srednje škole, ravnateljica i stručni tim našeg Centra, počašćeni pozivom, dana 9.10.2014. posjetili su pravobraniteljicu za osobe s invaliditetom, gđu. Anku Slonjšak, u njenom uredu.

Ovaj važan i lijep događaj opisale su naše učenice prvog razreda, Karmen i Monika:

U vrijeme nastave po nas je došla socijalna radnica i pozvala nas da iziđemo van. Prvo smo mislile da smo nešto loše učinile, ali je na kraju sve ispalo dobro. Pozvala nas je da idemo kod pravobraniteljice za osobe s invaliditetom, gđe. Anke Slonjšak.

Izašle smo iz škole, sunce se nježno probijalo kroz tamne oblake i davalo nam energiju za nastavak dana. Krenule smo zlatnim trakama prema Savskoj ulici, gdje se nalazi ured pravobraniteljice. Automobilom su stigle i slasne poslastice koje su pripremili naši kolege kuhari i slastičari. Tim darom smo je željeli oduševiti.

Puno smo razgovarali te iznijeli svoje mišljenje. Pravobraniteljici smo objasnili s kojim teškoćama se susreću polaznici naše škole, kao što su: diskriminacija, nerazumijevanje i manjak tolerancije prema osobama oštećenog sluha, a razgovarali smo i o teškom pronalaženju prakse i kasnijeg zaposlenja te o teškoj nabavi opreme za praksu i školovanje.

Pravobraniteljica nam je poručila da djeca s poteškoćama trebaju hrabro koračati kroz život. Sretni smo što nam je obećala pomoći i organizirati još poneki susret kada ćemo opet razmijeniti iskustva i mišljenja.

Karmen Međurečan, 1.B
Monika Ivanuša, 1.B