Međunarodni sajam obrtništva "ŽELIM BITI MAJSTOR"

Autor: Goran Hudovsky, 9. 6. 2008.

I ove godine sudjelovali su učenici ugostiteljske struke iz Centra za odgoj i obrazovanje "Slava Raškaj", koji se osposobljavaju za zanimanje kuhar i slastičar. Svoje umijeće u timskom i samostalnom radu pokazali su učenici drugog, trećeg i završnog razreda, pod vodstvom profesorice Davorke Vajs Kristović, kuhara Luke Raspor i kuharice Mirjane Šebalj.

Cjelokupni rad uočili su brojni stručni suradnici iz drugih škola, građani, poslodavci i uzvanici iz Obrtničke komore, Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva, Ministarstva znanosti obrazovanja i športa, Gradskog poglavarstva.

Rezultati sudjelovanja:

• Učenici su imali prilike raditi u timskom okruženju, te iskoristiti neposrednu stvarnost struke.
  • Poslodavci su se raspitivali i otvarali mogućnost zapošljavanja naših učenika.
  • Dogovorena je suradnja i razmjena iskustava s drugim ugostiteljskim školama.
  • Pohvaljeni smo od strane organizatora i uzvanika.

Zahvaljujemo Obrtničkoj komori koja nam je omogućila sudjelovanje i prikazivanje rada naših učenika, te na taj način povećala šansu za integraciju i lakše zapošljavanje nakon završenog školovanja.