Teach Town

Autor: Administrator , 6. 2. 2015.

Gđa. Semira Hoffmann, stručnjakinja u području ranih intervencija s međunarodnim iskustvom, posjetila je naš Centar te nas upoznala s iznimno vrijednim software-om za rad s djecom s komunikacijskim teškoćama - Teach Town-om. Stručni tim oduševljeno je prihvatio sudjelovanje u pilot-projektu Teach Town-a te će roditelje uputiti kako da uz pomoć ovog software-a kroz igru ubrzaju razvoj svoje djece poticanjem 6 ključnih vještina: adaptivne, kognitivne, umjetničke, matematičke, jezične i socijalno-emocionalne.

Prezentacija Teach Town-a održana je u suradnji s Centrom Progovori koji pruža podršku osobama s autizmom i njihovim obiteljima. U okviru pilot-projekta, koji će trajati do studenog 2015., Centru Progovori donirano je deset paketa sofware-a. U našem će Centru u projektu sudjelovati tri polaznika. Jedan od ciljeva pilot-projekta je i prijevod software-a na hrvatski jezik, čime će se povećati njegova primjenjivost u regiji.

Vjerujemo da će ovaj pilot-projekt doprinijeti stvaranju kvalitetnijeg života za mnoge "posebne" obitelji.