Susret sa starim Rimljanima

Autor: Administrator , 17. 4. 2015.

Dana 14. travnja 2015. u Centru je održana radionica "Rimska škola" u sklopu projekta popularizacije znanosti zagrebačkog Instituta za arheologiju.

Voditeljica projekta je dr.sc. Ivana Ožanić Roguljić, a upoznala je naše osnovnoškolce s rimskim pismom, brojevima, odjećom i igrama. Učenici su pisali štapićima na pločicama s voskom kakve su upotrebljavali rimski učenici kad još nije bilo bilježnica. Naučili su izrađivati tintu od drvenog ugljena, octa i arapske gume. Imali su priliku vidjeti replike rimskih igračaka. Učenici su odjeavali lutke u rimsku odjeću, a i nastavnici su se obukli u rimske toge i tunike.