Prijava i upis kandidata s teškoćama u razvoju u I. razred srednje škole

Autor: Administrator , 21. 5. 2015.

Kandidati s teškoćama u razvoju od 28. svibnja do 12. lipnja 2015.godine javljaju se uredu državne uprave u županiji odnosno Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa obrazovanja za koji je kandidat dobio stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Tom prilikom roditelji i kandidat iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema programima obrazovanja koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svom stručnom mišljenju - roditelji će upisnom povjerenstvu ureda državne uprave na predviđenom obrascu navesti obrazovne programe i srednje škole koje izvode te programe redom kako bi željeli da ih kandidat upiše.

Sam poredak programa na listi prioriteta koji će roditelji i kandidat iskazati upisnome povjerenstvu ureda državne uprave ne jamči da će se kandidat uistinu i upisati u onaj obrazovni program koji su naveli kao svoj prvi izbor - konačan upis ovisi i o drugim kandidatima s teškoćama u razvoju na ljestvici i njihovom broju bodova te broju upisnih mjesta za kandidate s teškoćama u razvoju u pojedinome razrednom odjelu, a sukladno Državnome pedagoškome standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja.‹‹

LJETNI UPISNI ROK

28.5. do 12.6.2015.

Kandidati s teškoćama u razvoju prijavljuju se Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba te iskazuju svoj odabir s liste prioriteta redom kako bi željeli upisati obrazovne programe.

20.5. do 25.6.2015.

Rangiranje kandidata s teškoćama u razvoju sukladno listama prioriteta.

JESENSKI UPISNI ROK

17.8. do 18.8.2015.

21.8.2015.

Rangiranje kandidata s teškoćama u razvoju sukladno listama prioriteta.

Brošuru o upisima možete preuzeti ovdje.