Posjet izložbi "Božić starog Zagreba"

Autor: Administrator , 18. 12. 2015.

Članovi sekcije "Čuvari baštine " naše školske Zadruge u četvrtak 17.12. pod vodstvom prof. Jacqueline Bat posjetili su izložbu "Božić starog Zagreba" u Galeriji Klovićevi dvori. Na izložbi su se upoznali sa običajima izrade jaslica u različitim dijelovima naše domovine, razgledali postav jaslica prenesenih iz Etnografskog muzeja, a potom u prizemlju imali prilike vidjeti i upoznati građanske običaje starog Zagreba i vidjeti predmete iz salona zagrebačkih palača, uglavnom iz privatnih zbirki i antikvarijata. Tumačenje izložbe prevodila je na znakovni jezik prof. Terreza Szavai-Radić.Na putu prema muzeju obišli su spomenike Petrici Kerempuhu i Mariji Jurić-zagorki, upoznali se detaljnije sa njihovim životom i stvaralaštvom, i čuli legendu o mesarskom cehu i bitkama kod Krvavog Mosta. Čuli su i legendu o Majci Božjoj od Kamenitih vrata, razgledali svetište te spomenik Dori Krupićevoj i kratku biografiju Augusta Šenoe . Učenici su izložbu ocijenili jako zanimljivom i poučnom,i pokazali velik interes za daljnje upoznavanje i očuvanje baštine svoga grada.