Suradnja s Udrugom Civitas

Autor: Administrator , 19. 12. 2016.

Suradnja Centra „Slave Raškaj“ i udruge Civitas Zagreb traje punih šesnaest godina.  Ove je  godine Civitas Zagreb u partnerstvu s našim Centrom, pod pokroviteljstvom Ureda za skrb o osobama s invaliditetom Grada Zagreba, provodila projekt pod nazivom: „Ostavi svoj trag –budi zalog uključenosti!“, s ciljem razvijanja svijesti mladih s invaliditetom o osobnoj odgovornosti za vlastite životne zbore te podržavanja njihove osobne uključenosti u rješavanju svakodnevnih problema. Također, projekt svojim aktivnostima doprinosi njihovoj motivaciji za nastavkom strukovnog ili visokoškolskog obrazovanja te ih priprema za što učinkovitije samozastupanje.

U srednjoj strukovnoj školi Centra „Slava Raškaj“ studentice Martina Litanj, Ana Bulut, Vlatka Marjanović i Dora Popović održale su video prezentaciju projekta. Njihove teme bile su: „Usvojimo vještine pristupa prijatelju s invaliditetom“ i „Upoznajmo studentski život kako bismo učinkovito pomogli ostvarenju uključenosti u svakom dijelu našeg zajedničkog života“. U nastavku projekta svojim izlaganjima pod naslovom: „Moj život“ i  „Poštivanje temeljnog kodeksa ponašanja - važna smjernica željenoj uključenosti“ priključila se i studentica Tena Žužić, apsolventica soc. rada. Projektne aktivnosti  uključivale su i praktički dio rada u kojemu su se učenici upoznali s vještinama koje pridonose lakšoj komunikaciji s osobama kod kojih su prisutni različiti oblici invaliditeta (oštećenje vida, oštećenje sluha i motorička oštećenja).