Kulinarska radionica u Udruzi Renato

Autor: Administrator , 20. 2. 2018.

Dana 9.2.2018. na poziv Udruge Renato - kuhari bez granica učenici našeg Centra  sudjelovali su na izvrsnoj kulinarskoj radionici. Na radionici su učenici naučili spravljati jela za srčane bolesnike koji imaju specifičnu dijetoterapiju odnosno specifične potrebe u prehrani koja im pomaže u zdravstvenom oporavku.

Stručnom edukacijom obuhaćeno je: rukovanje s namirnicama za navedenu dijetoterapiju te termike kao što su kuhanje, pečenje, sotiranje, glaziranje, poeliranje i priprema deserata.

Stručna edukacija se održala u suvremeno opremljenoj kuhinji kulinarskog studija Majstor kuhar d.o.o., od strane kuhara Darija Lide i Matka Bukovca, članova Humanitarne udruge Renato – kuhari bez granica. Učenicima su dodijeljene i potvrde o sudjelovanju na stručnoj edukaciji, koje će im zasigurno dobro doći prilikom pronalaska zaposlenja.

Zahvaljujemo našim dragim suradnicima iz Udruge Renato i s nestrpljenjem očekujemo daljnje izazove!