Druženje s Krešimirom Biukom

Autor: Andrija Mijačika, 16. 2. 2024. 15:46

15.2.2023. - Striponauti su se družili s velikim zaljubljenikom u strip, crtačem i scenaristom Krešimirom Biukom. Doznali su da svaki slobodan trenutak koristi za crtanje i da mu je svakodnevica najveća inspiracija. Svoje stripove za djecu i odrasle voli začiniti dobrom dozom humora. Na par primjera pokazao je kako iz teksta scenarija nastaju kadrovi stripa. Iako se na stripove navukao uz Zagora trenutno je zagrijan za krimiće, a striponautima je toplo preporučio avanture zeca-samuraja Usagija. Na kraju se dvoje najhrabrijih striponauta okušalo u crtačkom duetu s našim gostom. Tako nastale šaljive uratke ponijeli su sa sobom, kao uspomenu na ovo lijepo druženje.

Predstavljanje projekta Striponauti na ŽSV

Autor: Andrija Mijačika, 25. 1. 2024. 12:27

24.1.2024. Sudjelovali smo u predstavljanju projekta Striponauti srednjoškolskim knjižničarima Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Zaključak izlaganja je bio da je stripovima mjesto u svakoj školskoj knjižnici.

Druženje s Nikolom Čižmešijom

Autor: Andrija Mijačika, 29. 11. 2023. 11:22

28.11.2023. Naši striponauti družili su se s Nikolom Čižmešijom, uspješnim strip-crtačem koji crta za veliku izdavačku kuću DC. Nikola nam je ispričao kako se zaljubio u stripove i dobio posao za DC. Pokazao nam je kako crta stripove, od dizajna likova i skica tabli do dovršenih kadrova i naslovnica. Otkrio nam je koji mu je najdraži super-heroj i zašto voli mange. Striponauti su imali jako puno pitanja pa je druženje potrajalo duplo duže nego što smo planirali.

Upoznavanje sa stripom i Striponautima

Autor: Andrija Mijačika, 16. 10. 2023. 08:48

U tjednu 9.-13.10.2023. održali smo uvodne prezentacije za naše učenike kako bismo ih upoznali s čarolijom stripova i potaknuli na sudjelovanje u projektu Striponauti.

Stigli su nam stripovi

Autor: Andrija Mijačika, 9. 10. 2023. 12:54

Zahvaljujući Umjetničkoj organizaciji Stripaonica i projektu Striponauti u školsku knjižnicu stigli su nam novi stripovi.

Prezentacija originalne društvene igre

Autor: Andrija Mijačika, 16. 6. 2023. 14:08

16.6.2023. Danas su tri učenice trećeg razreda naše srednje škole ostalim učenicima predstavile prototip originalne društvene igre „Moj restoran“. Anamarija, Sebahat i Viktorija osmislile su i oblikovale ovu društvenu igru s temom otvaranja vlastitog restorana u okviru projekta „Društvene igre za društvene vještine“. Djevojke su oblikovale igraći komplet u cijelosti: od same igre (priča i koncept) do uputa, kartica i figurica. U kratkoj prezentaciji ispričale su priču o nastanku i razvoju igre, nakon čega su je zainteresirani učenici dobili priliku isprobati. Projekt „Društvene igre za društvene vještine“ financiralo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao izvannastavnu aktivnost u školskoj godini 2022./2023.

Prototip druge društvene igre

Autor: Andrija Mijačika, 18. 4. 2023. 12:37

18.4.2023. Intenzivno se radi na prototipu druge originalne društvene igre u okviru projekta "Društvene igre za društvene vještine". Ovaj je prototip tematski blizak prvome, ali su pravila nešto drukčija.