Družili smo se s Huliganom!

Autor: Andrija Mijačika, 17. 4. 2019.

fotografija preuzeta s www.mala-scena.hr

16. travnja 2019. – Naši su srednjoškolci, u pratnji školskog knjižničara, u kazalištu Mala scena pogledali dojmljivu predstavu Huligan. Radi se o monodrami u kojoj odličan mladi glumac Matija Šakoronja utjelovljuje Zrksa, tinejdžera kojeg je huliganski život doveo do popravnog doma. Iz Zrksovih priča doznali smo kako je postao dio kvartovske ekipe navijača, što mu je to iskustvo donijelo i što je sve, u konačnici, izgubio. Interes s kojim su naši učenici pratili Zrksovu ispovijest, njihove pozitivne reakcije i dojmovi tijekom i po završetku predstave potvrda su iznimne kvalitete dramskog teksta i glumačke izvedbe te razlog zbog kojeg planiramo što skoriji ponovni posjet s još većim brojem učenika. Preporučamo!