Posjet Interliberu

Autor: Andrija Mijačika, 14. 11. 2019.

13. studenog 2019. – Učenici srednje strukovne škole posjetili su 42. međunarodni sajam knjiga Interliber. Osnovni cilj posjeta Interliberu je poticanje interesa za čitanje i knjigu, pa je i ove godine on bio osmišljen kako bi se taj cilj što bolje ostvario. Tako su učenici sudjelovali u nabavi novih naslova za školsku knjižnicu sami birajući knjige po izložbenim prostorima, čime ih se aktivno uključilo u izgradnju knjižničnog fonda. Također, za naše najčitatelje upriličena su posebna iznenađenja u dogovoru s pojedinim izdavačima i knjižarama. Ovim putem zahvaljujemo gospodinu Marku Šunjiću, direktoru izdavačke kuće Fibra, koji je za naša dva najčitatelja pripremio majice s likom Batmana. Inače, naši učenici Fibrine stripove posebno vole i zato su bili nemalo iznenađeni kad su naknadno doznali da su se fotografirali s Fibrinim osnivačem i direktorom. Zahvaljujemo i knjižari Hoću knjigu koja je našim dvjema najčitateljicama darovala poklon-vrećice edukativnog i zabavnog sadržaja. S nestrpljenjem očekujemo sljedeći Interliber, a do tada ćemo uživati u nabavljenim knjigama i stripovima.