Huligan u Maloj sceni

Autor: Andrija Mijačika, 11. 3. 2020.

fotografija preuzeta sa: www.mala-scena.hr

11. ožujka 2020. – Pogledali smo odličnu predstavu Huligan u kazalištu Mala scena. Predstavom smo se oduševili još prošle godine te smo ju ove školske godine uvrstili u kurikulum srednje škole i ponovo posjetili. Radi se o monodrami u kojoj mladi glumac Matija Šakoronja dojmljivom izvedbom utjelovljuje Zrksa, tinejdžera kojeg je huliganski život doveo do popravnog doma. Iz Zrksovih priča doznali smo kako je postao dio kvartovske ekipe navijača, što mu je to iskustvo donijelo, što je sve izgubio i čemu se još nada. Po izlasku iz kazališta učenici nisu još dugo prestajali raspravljati i razmjenjivati svoje dojmove, što potvrđuje da je predstava „pogodila u sridu“. Svakako preporučujemo!