Natječaji za radna mjesta

Stručni radnik I. vrste – Instruktor znakovnog jezika (m/ž)

Autor: Administrator , 23. 12. 2020.

KLASA:     112-01/20-02/16
UR.BROJ: 268-03/01-20-1

Temeljem članka 16. Kolektivnog ugovora za djelatnost socijalne skrbi (N.N. br. 61/18 i 3/19) ravnateljica Centra za odgoj i obrazovanje «Slava Raškaj» Zagreb, Vladimira nazora 47, raspisuje

za radno mjesto

1. Stručni radnik I. vrste – Instruktor znakovnog jezika (m/ž) na neodređeno puno radno vrijeme, traženi broj radnika: 1, mjesto rada: Zagreb

Uvjeti za prijem u radni odnos:

1. Završen diplomski sveučilišni studij iz područja edukacijsko-rehabilitacijskih znanosti ili završen diplomski sveučilišni studij iz područja odgojnih znanosti, obrazovnih znanosti, pedagogije, logopedije
  2. položen stručni ispit
  3. nepostojanje prepreka iz  čl. 213. Zakona o socijalnoj skrbi (NN 157/13, 152/14, 99/15, 52/16, 16/17, 130/17, 98/19, 64/20 i 138/20)
  4. hrvatsko državljanstvo.

Uz pisanu prijavu kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente (dovoljne su preslike dokumenata):

1. životopis
  2. dokaz o stručnoj spremi (diploma)
  3. dokaz o položenome stručnom ispitu
  4. dokaz o radnom stažu (potvrda ili elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, ne starije od 15 dana od dana objave natječaja)
  5. uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata/kinje ne vodi kazneni postupak (ne starije od mjesec dana)
  6. dokaz o hrvatskom državljanstvu.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana posljednje objave natječaja.

Na natječaj za gore navedeno mjesto se mogu ravnopravno prijaviti osobe obaju spola, a izrazi u muškom rodu koji se koriste u ovom natječaju uporabljeni su neutralno i odnose se na muške i ženske osobe.

Kandidati koji podnesu pravovremenu i urednu prijavu i ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja mogu biti pozvani na razgovor i/ili testiranje i/ili pisanu provjeru znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta. Kandidat koji ne pristupi razgovoru/provjeri/testiranju smatra se da je povukao prijavu i više se ne smatra kandidatom prijavljenim na natječaj.

Do donošenja odluke o izboru, natječaj može biti poništen bez obrazloženja. Rezultati javnog natječaja oglasit će se na službenim internet stranicama Centra „Slava Raškaj“ Zagreb. Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati daju privolu za obradu osobnih podataka u svrhu zapošljavanja što uključuje i objavu obavijesti o izabranom kandidatu na službenoj Internet stranici Centra.

Odabrani kandidat prije zasnivanja radnog odnosa mora dostaviti izvornike ili ovjerene preslike traženih dokumenata.

Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, moraju se u prijavi pozvati na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

Kandidat koji može ostvariti pravo prednosti pri zapošljavanju u javnu službu, sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (''Narodne novine'',  broj 121/17), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rada („Narodne novine“, broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 109/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), i članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“, broj 157/13 – pročišćeni tekst, 152/14, 39/18 i 32/20) dužan se u prijavi na javni natječaj pozvati na to pravo prednosti pri zapošljavanju u odnosu na ostale kandidate, samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze propisane člankom 103. stavkom 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

Poveznica na popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju:

https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 (https://branitelji.gov.hr/User
DocsImages//MHB%20MEDVED/12%20Prosinac/Zapo%
C5%A1ljavanje//Popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%
20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf
).

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu na javni natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Pismene prijave s prilozima dostaviti isključivo na adresu: Centar «Slava Raškaj» Zagreb, Nazorova 47, Zagreb, s naznakom: «Za javni natječaj – instruktor znakovnog jezika».

U Zagrebu, 23.12.2020.

Ravnateljica:
Jelena Grabovac, dipl. soc. rad.