Program obrazovanja i obuke kadrova u turizmu "PROMOCIJA ZANIMANJA"

Naziv aktivnosti

Programu obrazovanja i obuke kadrova u turizmu "PROMOCIJA ZANIMANJA"

Nositelj aktivnosti

Brigita Jerić, dipl.soc.radnica

Pučko otvoreno učilište

Planirani broj učenika

40 učenika ( redovna oš i COO Zagorska)

Planirani broj sati

Projekt predviđa održavanje četiri radionice-prezentacije ugostiteljskog zanimanja u svibnju

Ciljevi aktivnosti

Prezentacija ugostiteljskih zanimanja i približavanja ugostiteljske struke učenicima s poteškoćama u razvoju

Način realizacije programa

Radionice će se održati u Centru "Slava Raškaj", a biti će  namijenjene djeci oštećenog sluha i govora te djeci s komunikacijskim poteškoćama polaznicima 7. i 8. razreda  redovne OŠ-posebni programi, ili specijalne škole- Suvag. Jedna radionica bila bi namijenjena  učenicima 3.razreda Centra "Zagorska" koji školovanje završavaju na bazi pomoćnog ugostiteljskog zanimanja, a obzirom na sposobnosti ponudio bi im se program dodatnog usavršavanja do punog zanimanja u Centru "Slava Raškaj". Nastavnik kuharstva na radionici bi pripremao Hrvatska nacionalna jela u suradnji s učenicima kuharima srednje strukovne škole Centra za odgoj i obrazovanje ˝Slava Raškaj“.

Vremenski okviri programa

Tijekom svibnja školske godine 2010./2011.

Osnovna namjena programa

Prezentacija ugodtiteljskih zanimanja

Detaljni troškovnik

15.000,00 kn