Uvjeti upisa u Srednju školu Centra "Slava Raškaj" - 1. razred

U Srednju strukovnu školu Centra mogu se upisati isključivo učenici s teškoćama u razvoju.

Kandidati s teškoćama u razvoju su kandidati čije su teškoće u razvoju utvrđene u postupku vještačenja u sustavu socijalne skrbi tijekom pohađanja najmanje jednoga od posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja i/ili su osnovnu školu završili prema rješenju ureda državne uprave u županiji odnosno Gradskoga ureda za obrazovanje, kulturu i šport Grada Zagreba o primjerenom obliku školovanja.

Kandidat s teškoćama u razvoju ima pravo izravnoga upisa u programe obrazovanja za koje posjeduje stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, te ako zadovolje na ispitu sposobnosti i darovitosti u školama u kojima je to uvjet za upis.

Za ostvarenje prava izravnoga upisa kandidat obvezno prilaže:

- rješenje ureda državne uprave u županiji odnosno Gradskoga ureda za obrazovanje, kulturu i šport Grada Zagreba o primjerenom obliku školovanja u osnovnoj školi;

- stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika (specijalist školske medicine)

- stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika

Uz navedeno potrebno je predati zahtjev za priznavanje prava na cjelodnevni boravak, odnosno tjedni ili stalni smještaj u nadležni Centar za socijalnu skrb.

Potrebna dokumentacija je:

1. Upisnica

2. zahtjev za prijam Centra za socijalnu skrb prema prebivalištu učenika;

3. svjedodžbe petog, šestog, sedmog i osmog razreda osnovne škole;

4. list profesionalne orijentacije (izdaje ga Zavod za zapošljavanje prema mjestu prebivališta nakon provedene obrade-za novo zanimanje na razini srednje stručne spreme);

5. domovnica;

6. rodni list;

7. nalaz i mišljenje tijela vještačenja;

8. rješenje o ostvarenom pravu na skrb izvan vlastite obitelji.

Komisija za prijam i otpust korisnika donosi Odluku o prijamu isključivo temeljem zahtjeva Centra za socijalnu skrb prebivališta roditelja kojem je potrebno priložiti nalaz i mišljenje Prvostupanjskog tijela vještačenja.

Napomena:

Prijavu upisa potrebno je napraviti elektronskim putem, a predaja dokumenata može se obaviti u Centru "Slava Raškaj" Ilica 83.

‹

Letak CZSS-a