Dislocirana jedinica Srednja strukovna škola

Virtualna šetnja Centrom Slave Raškaj

Stručni tim Srednje škole

VODITELJ: goranhudovsky@gmail.com    099 / 215 8240

PEDAGOG: nina.cesarec@gmail.com     099 / 709 7306

SOCIJALNI RADNIK: brigita.jeric@gmail.com    099 / 709 7300

AKTIVNOSTI

MSU na dodir

MSU na dodir

Učenici 2. d razreda naše srednje škole su u petak 15.11.2024. u pratnji prof. Sande Popović posjetiliMuzej suvremene umjetnosti (MSU) gdje su pogledali i opipali izložbu „MSU na dodir“ u kojoj moguuživati osobe s oštećenjem vida ali i ostala publika. Naši učenici su...

#BirajZeleno na Ilica Q’art

#BirajZeleno na Ilica Q’art

https://www.facebook.com/share/r/1DKoEyhUHK/ 22.9.2024. Na manifestaciji Ilica Q'art naši su srednjoškolci, uz podršku ekipe iz Nestlé Hrvatska i chefa Maria Mandarića, građanima pokazali kako se na zero waste način mogu pripremiti ukusni snackovi. Ova je prezentacija...

InclusiVet projekt

InclusiVet projekt

Bliži nam se početak nove školske godine te smo oduševljeni što Vam možemo najaviti pokretanje novog projekta InclusiVET u kojemu zajedno s partnerima iz Latinske Amerike i Europe radimo na inicijativi osmišljenoj za poboljšanje...

UPISI u Srednju školu

UPISI u Srednju školu

Krenuo rok za dostavu dokumentacije za prava prednosti i dodatne bodove za kandidate s teškoćama u razvoju. Hodogram aktivnosti – KANDIDATI S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU Sve o upisima u srednje škole pratite ovdje:...

O ŠKOLI

Posebnost naše Srednje strukovne škole jest prije svega u tome što su razredni odjeli mali te se nastavnici i Stručni tim mogu posvetiti svakom učeniku individualno kako je i zamišljeno. Obzirom na mali broj učenika Centar radi u jutarnjoj smjeni, a poslijepodne učenici mogu sudjelovati u izvannastavnim aktivnostima.

Srednja strukovna škola je Dislocirana jedinica Centra za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj te se nalazi na adresi Avenija Dubrovnik 10.

PROGRAMI

Puno zanimanje (Trogodišnji strukovni program uz prilagodbu sadržaja u trajanju od četiri godine.):

Pomoćno zanimanje (strukovni program trogodišnjeg trajanja obrazovanja):

  • Pomoćni kuhar/slastičar TES
  • Pomoćni krojač TES
  • Pomoćni autolimar TES

UPIS U SREDNJU ŠKOLU

Kandidati s teškoćama u razvoju obavezni su javiti se županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Upisi u 1. razred Srednje strukovne škole

 Postupak upisa provodi se putem sustava Upisi.hr: https://www.upisi.hr/upisi/

NASTAVAK OBRAZOVANJA

Učenici zainteresirani za program nastavka obrazovanja do punog zanimanja mogu predati molbu Nastavničkom vijeću Srednje strukovne škole Centra.

Dokumentaciju je potrebno donijeti osobno te je potrebno priložiti (kopije):

  • Svjedodžbe 1.-3. razreda SŠ
  • Svjedodžba o završnom radu
  • Preporuka razrednika/mentora stručne prakse o nastavku školovanja
  • List profesionalne orijentacije
  • Rješenje o primjerenom obliku školovanja
  • Medicinska dokumentacija (ako postoji)

Službeni natječaj, broj slobodnih mjesta za upis u programe nastavka obrazovanja te kriteriji za upis bit će objavljeni na web stranicama.

STRUČNA PRAKSA

ZAVRŠNI RAD

SAMOVREDNOVANJE

procesu samovrjednovanja škole samostalno i uz punu odgovornost procjenjuju kvalitetu svoga rada s ciljem sustavnog unaprjeđenja. Samovrjednovanje se  povodi tijekom školske godine i škole ga provode za sljedeća prioritetna područja: planiranje i programiranje rada, poučavanje i podrška učenju, postignuća učenika i ishodi učenja, materijalni uvjeti i ljudski potencijali te profesionalni razvoj radnika ustanove, suradnja unutar ustanove za strukovno obrazovanje i suradnja s ostalim dionicima te promicanje ustanove i upravljanje (ustanova i kvaliteta). Svako prioritetno područje je podijeljeno u nekoliko područja kvalitete koja su opisana kriterijima kvalitete. Prema kriterijima kvalitete škole procjenjuju razinu svoje uspješnosti u provedbi odgojno-obrazovnog procesa te planiraju unaprjeđenje svoga rada.

O provedenom procesu samovrjednovanja ustanova za strukovno obrazovanje sastavlja izvješće o samovrjednovanju te prema rezultatima provedenog procesa planira i provodi unapređenja svog rada. U procesu samovrjednovanja škole koriste mrežni alat za samovrjednovanje e-Kvaliteta (www.asoo.hr) i Priručnik za samovrjednovanje sa smjernicama za samovrjednovanje. Samovrjednovanje škole prati i vrjednuje Povjerenstvo za kvalitetu kojega imenuje tijelo upravljanja ustanove za strukovno obrazovanje. Povjerenstvo za kvalitetu ima sedam članova iz redova predstavnika dionika, nastavnika, učenika i roditelja. (izvor: https://www.asoo.hr/osiguravanje-kvalitete/strukovno-obrazovanje/samovrjednovanje-ustanova-za-strukovno-obrazovanje/).

Izvještaje o samovrednovanju možete preuzeti ovdje:

2018-2019 Izvještaj o samovrednovanju

2019-2020 Izvještaj o samovrednovanju

2020-2021 Izvještaj o samovrednovanju

2021-2022 Izvještaj o samovrednovanju

2022-2023 Izvještaj o samovrednovanju

Korisni linkovi:

Skip to content