Radionica "Rimska kuhinja"

Autor: Administrator , 28. 2. 2020.

Projekt „Promocija znanosti u školama“ (MZO), koji u ime Instituta za arheologiju vodi dr. sc. Ivana Ožanić Roguljić, a koordinatorica iz našeg Centra i Zaklade "Otok Brač - negdje između mora i zvijezda" je prof. Jacqueline Bat, ušao je u četvrtu godinu provedbe.

U srijedu 25. veljače održana je šesta po redu radionica "Rimska kuhinja", u kojoj su učenice rekonstruirale tortu "Cassata di Oplontis" sa freske na zidu u vili u Pompejima. Za ovu tortu ne postoji recept, već je on rekonstruiran iz starih opisa rimskih slastica s bademima, orasima, datuljama, sirom i medom.

Učenice su uživale u otkrivanju novih tajni kuhinje starih Rimljana, a certifikat koji će učenice dobiti bit će im stepenica bliže zapošljavanju.