Zero Waste Catering Lab kick off meeting

Autor: Administrator , 24. 2. 2022.

Prvi projektni sastanak konzorcija Zero Waste Catering Lab projekta održao se u organizaciji Centra Slave Raškaj od 18.2.-19.2.2022. u Zagrebu.

Konzorcij čine:

Slava Raškaj Zagreb, Croatia, Galileo it. Srl. Italy, Rome, Syntra West, Belgium, Brugge, Srednja sola za gostinstvo in turizem Celje, Slovenia, Associazione Esercenti Pubblici  Esercizi Roma, Italy, Putem Oaze d.o.o. Croatia, Poster d. o. o., Croatia.

Cilj projekta je: kreiranje novih obrazovnih alatas zero waste ishodima. Takvi obrazovni alati omogućit će bolje učenje o zero waste ishodima i stvoriti poslovne modele prema zero waste principima.

Prvi dan protekao je u upoznavanju i međusobnom predstavljanju organizacija uključenih u projekt, kao i u podjeli konkretnih zadataka za naredno razdoblje. Drugi dan sastanka odvijao se na prekrasnim Plitvicama, koje su sve sudionike još više inspirirali na aktivno kreiranje alata kojima ćemo zaštiti ljepotu naše prirode.

Dogovorene su daljnje aktivnosti koje će svaka partnerska organizacija poduzimati u narednom razdoblju pri ostvarenju intelektualnih rezultata, te smo dogovarali daljnje aktivnosti projekta.

Ishodi ovog projekta uključuju kreiranje Zero Waste Catering Lab aplikacije koja bi povezivala informacije o lokalnim proizvođačima, lokalnim restoranima i odgovornim potrošačima, E-vodič za ugostiteljstvo koji će opisivati nabavu, pripremu i isporuku prema zero waste načelima, Video-vodič koji će sadržavati videorecepte koji će uključivati zero waste pristup i planiranje procesa upravljanja kuhinjom kako bi se smanjio otpad.