Hrvatska kroz 5 osjetila

Autor: Administrator , 15. 6. 2022.

U sklopu projekta „A new world of skills - make your meal“ učenici iz škole „ Partenija Zografski“ sudjelovali su na radionici na temu „Otkrivanje Hrvatske kroz 5 osjetila“ pod vodstvom prof. Natalie Šinković. Dodirivali su različite predmete koje su tipične za Hrvatsku, kao što su kravata, maketa Vukovarskog vodotornja i Bašćanske ploče te pokušavali odgonetnuti o kojim se predmetima radi i koja je njihova poveznica s Hrvatskom. Slušali su hrvatsku glazbu i pogađali izvođače (klapa, navijačka i narodna pjesma), gledali su različite slike i pogađali o kojim se mjestima ili znamenitostima radi, po njuhu su pokušavali odgonetnuti namirnice koje su tipične za Hrvatsku. A najzanimljiviji dio je bio kad su po okusu, zatvorenih očiju, trebali pogoditi koje hrvatske proizvode kušaju. Tako su svi isprobali prefine Kraševe proizvode kao što su keksi Domaćica, napolitanke i Kiki bombone.

Gosti su na zabavan način otkrivali raznolikost Hrvatske te žele rado kod povratka dome prenijeti stečeno iskustvo.