Edukativno putovanje na Island

Autor: Administrator , 13. 10. 2022.

U okviru projekta Best Edu (29..8-2.9.2022.) djelatnice našeg Centra Nina Cesarec i Brigita Jerić imale su priliku sudjelovati na edukativnom putovanju u Island. Cilj je bio istražiti kako su se različite obrazovne ustanove nosile sa izazovima u obrazovanju koje je nametnuo Covid, koje su to bile jake strane organizacija, te koji su se novi modeli i principi razvili.

Vrlo visoko razvijena informatička tehnologija je u širokoj primjeni na svim razinama obrazovanja. Impresije kolegica: "Imali smo priliku vidjeti upotrebu virtualne tehnologije u cilju poučavanja u osnovnoj školi, upoznati metodu Flipped learning koju želimo nakon edukacije nastavnika implementirati i u rad našeg Centra. Impresionirala nas je velika pažnja koja se istovremeno pridaje razvijanju životnih vještina važnih za razvoj osobnosti (domaćinstvo, tehnički odgoj, pletenje, šiavanje, kuhanje), kao i razvoj timskog rada, a osobito je važna i tjelesna aktivnost i svakodnevno provođenje vremena na zraku bez obzira na vremenske uvjete.

Sa kolegama nastavljamo suradnju kroz dijeljenje znanja i pilotiranje Flipped leraning metode (metoda obrnutog učenja). Naši partnerski kolege doći će nas posjetiti i upozati rad našeg Centra i srodnih obrazovnih institucija u veljači 2023.g.