Izlet srednjoškolaca: Rijeka i Opatija

Autor: Administrator , 10. 5. 2023.

Evo kratkog teksta naših volontera koji su s našim učenicima doživjeli još jedno predivno iskustvo:

"Učenici, nastavnici i mi volonteri odlučno smo krenuli na put prema Rijeci i Opatiji.

Rano ujutro smo se skupili kod Velesajma u autobusima , neki su kasnili, nećemo ih imenovati. Nakon sto smo pokupili zakašnjele putnike vrijeme je bilo da krenemo prema našem odredištu u Fužinama. Fužine su bile kratko stajalište no popili smo dobru kavu.

Nakon još malo vožnje i pjevanja od stražnje strane busa stigli smo u Trsat. Trsat je bio predivan i vidjeli smo predivnu staru tvrđavu i crkvu koja nas je oduševila svojim lijepim vrtovima. Rijeka je slijedila nakon toga.

Rijeka je bila lijepa i nekim čudom suha (nije bilo poznate Riječke kiše). Prošetali smo gradom, neki su posjetili muzeje, fino smo jeli i uživali u lijepom danu.

Nakon kratke vožnje na red je došla i Opatija. Uz najskuplju kavu na svijetu tu je i vrlo poznat najskuplji sladoled na svijetu, onaj u Veneciji nije mu ni blizu no 2 € će vam izaći iz džepa ionako pa zašto ne. Opatija je bila topla, dovoljno za to da se neki učenici bace u more i da mene opali val i smoći mi nove bijele tenisice. Ako ste mislili da je to samo kod nas slučaj, nije. Svaki put kao nepisano pravilo kada dođete u Opatiju morate se baciti u more. Posejdon zahvaljuje naših učenicima i mojim tenisicama te se nada da smo uživali.

Uživali jesmo jer kada je bio kraj i vrijeme za odlazak, teško je pao. Bus mirniji, učenici umorniji i profesori veseliji krenuli natrag prema Zagrebu.

Put je bio lijep i mi kao volonteri uživali smo u ovom lijepom putovanju.

Ponovilo se.“