Autor: Administrator , 22. 5. 2023.

UPIS U SREDNJU ŠKOLU

JESENSKI UPISNI ROK
Centra za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb

ŠTO? KADA? KAKO?

Jesenski upisni rok za kandidate s teškoćama u razvoju

Sukladno Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024., jesenski upisni rok za kandidate s teškoćama u razvoju započinje 16. kolovoza s prijavom obrazovnih programa.

Kandidati s teškoćama u razvoju koji u ljetnom roku nisu ostvarili pravo upisa, a žele iskoristiti mogućnost zasebnog preliminarnog rangiranja u jesenskom upisnom roku, trebaju se javiti županijskim upravnim odjelima, odnosno Gradskome uredu za obrazovanje Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

1. Kandidati s teškoćama u razvoju javljaju se županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskome uredu za obrazovanje Grada Zagreba od 16. do 18. kolovoza te iskazuju svoje liste prioriteta redom kako bi željeli upisati obrazovne programe;

2. Prijave programa koji zahtijevaju dodatne provjere kandidati s teškoćama u razvoju dužni su prijaviti, a županijski upravni odjeli unijeti u sustav do 17. kolovoza.

3. Županijski upravni odjeli unose ostale navedene odabire u sustav do 18. kolovoza.

4. Dodatne provjere provode se 18. kolovoza; a unos rezultata traje do 20. kolovoza.

5. Prikaz ljestvica poretka bit će 20. kolovoza.

6. Objava konačnih ljestvica poretka bit će 21. kolovoza.

7. Dostava upisnica bit će moguća putem sustava od 26. do 29. kolovoza, a u iznimnim slučajevima, upisnicu je moguće dostaviti i direktno srednjoj školi kako bi je oni učitali u sustav. Dostava ostale dokumentacije koja je potrebna za upis u određeni program obrazovanja dostavlja se srednjoj školi na mail od 26. do 29. kolovoza.

Detaljni popis svih rokova možete pronaći u kalendarima pod Česta pitanja --> Važni dokumenti --> Kalendar - Kandidati s teškoćama u razvoju.