Ljetna škola "Socijalni rad i razvoj zajednice

Autor: Administrator , 25. 9. 2023.

Dana 19.rujna 2023., sudjelovali smo  na Konferenciji povodom 10 godina održavanja  Ljetne škole "Socijalni rad i razvoj zajednice" na studijskom Centru socijalnog rada.

Čast predstaviti  Centar  Slave Raškaj i aktivnosti koje provodimo u cilju uključivanja naših učenika u zajednicu po završetku osposobljavanja, imala je naša socijalna radnica i voditeljica projektnog tima, Brigita Jerić.
Prezentirali smo pozitivan utjecaj projekata koje provodimo unazad 14 godina koji dovode do usvajanja novih vještina naših učenika, prepoznavanja znanja i vještina naših učenika, novih prilika na otvorenom tržištu rada. (Europske snage solidarnosti i Erasmus+).
Pri realizaciji aktivnosti surađujemo sa mnogim poduzetnicima i međusobno se upoznajemo. Cilj nam je razvijati poduzetničke vještine kod naših učenika, te istovremeno senzibilizirati poslodavce za socijalno odgovorno poslovanje, koji će pružiti priliku za zaposlenje i stručno usavršavanje našim bivšim učenicima.
Na Konferenciji smo imali prilike čuti izvrsne primjere dobrih praksi i učiti jedni od drugih. Veselimo se daljnjoj suradnji!