Aktivnosti projekta InDU

Autor: Administrator , 7. 11. 2023.

Pohvaljujemo naše učenike kuhare, slastičare, krojače, autolimare i bravare koji su zajedno sa svojim mentorima sudjelovali  u aktivnostima projekta InDU, na poziv ustanove URIHO. (23.10.-27.10.2023.) Učenici su bili vrijedni, stekli su nova praktična iskustva i uspješno se snašli u novim izazovima.

Tijekom pet dana održavanja radionica, više od stotinu sudionika sudjelovalo je u stvaranju inkluzivnog dizajna za različite uslužne djelatnosti (tim za izradu predmeta od kože, likovni tim, keramički tim, tim za izradu proizvoda od metala, tim za tekstil, kuharski tim, grafičko-marketinški tim) sve uz stručnu podršku tima za inkluziju koji se sastojao od osoba s invaliditetom, a koji je ujedno i testirao osmišljene proizvode.

InDU radionice okupile su škole specijalizirane za obrazovanje osoba s invaliditetom, profesore i studente s različitih fakulteta te URIHO-ve stručnjake i zaposlenike s invaliditetom.

Finalne prototipove koji su nastali na radionicama URIHO planira dalje razvijati te plasirati na tržište.

Kako je bilo na radionicama pogledajte u foto galeriji.