Radionice " Biraj zeleno"

Autor: Administrator , 13. 12. 2023.

Kroz edukativnu inicijativu #Birajzeleno u Zagrebu su organizirane besplatne radionice za građane o otpadu od hrane. Po ovogodišnjim sloganom inicijative " Nauči, primjeni, promijeni" Nestle educira se o posljedicama bacanja hrane i fokus je na uzrocima ovoga problema nudeći građanima priliku da nauče kako svojim postupcima mogu spriječiti stvaranje otpada od hrane.
Na radionicama su sudjelovali i naši srednjoškolci pod vodstvom socijalne radnice Brigite i profesorice Dajane te kuhara Ugostiteljsko turističkog učilišta gdje su na maštovit način pripremali proljetne rolice s hranom koja najčešće ostanu od nedjeljnog ručka. Razmijenili su i iskustva s drugim sudionicima o zero waste konceptu koji provodimo u našoj školi.
Radionica je bila vesela, kreativna i inspirativna, a naši učenici su pokazali zavidno znanje stečeno u projektu Zero Waste Catering Lab Project