Međunarodni festival kazališta "Znak & zvuk"

Autor: Andrija Mijačika, 28. 9. 2018.

28. rujna 2018. – Učenici srednje strukovne škole, u pratnji školskog knjižničara, posjetili su prvi Međunarodni festival kazališta „Znak & zvuk“. Organiziran kroz suradnju udruga DLAN i CeKaTe, ovo je prvi festival u Hrvatskoj posvećen promociji izvedbenih umjetnosti gluhih osoba, te inkluzivnom povezivanju gluhe i čujuće publike.

Od 27. do 28. rujna, u zgradi Centra za kulturu Trešnjevka, prikazano je sedam predstava iz različitih dijelova svijeta, od kojih svaka svjedoči o neizmjernom bogatstvu talenta gluhih kazališnih umjetnika. Naši srednjoškolci, u miješanom sastavu – gluhi i čujući, bili su oduševljeni predstavama Super bolnica (Belgija), Klupa (Mađarska) i Magični svijet igračaka (Hong Kong), koje su prikazane drugog dana Festivala. Nadamo se i drugim sličnim događanjima u budućnosti, usmjerenima na povezivanje gluhih i čujućih osoba!

fotografija preuzeta sa službene Facebook stranice CeKaTe