Čuvari snova

Autor: Administrator , 14. 5. 2018.

fotografija preuzeta sa www.cekate.hr

10.5.2018. - Učenici srednje strukovne škole, u pratnji školskog knjižničara, posjetili su Centar za kulturu "Trešnjevka" kako bi pogledali zanimljivu kazališnu predstavu "Čuvari snova". Predstavu je prema dramskom tekstu Eara Enqvista režirao naš nastavnik Angel Naumovski. Predstava se bavi (ne)mogućnošću međuljudskog susreta uslijed različitih granica koje čovjek sam u svijetu povlači: komunikacijskih, svjetonazorskih, nacionalnih i sl. Predstava je uprizorena uz pomoć metode Inovativnog Bilingvalnog Teatra, što znači da je svaki lik interpretiran istovremeno od strane gluhog i čujućeg izvođača, dajući podjednaku važnost znakovnom i glasovnom jeziku.