> Reportaže
Reportaže

Svijet posebnih životinja

Autor: Administrator , 7. 6. 2013.

Dana 5.6.2013, u  našem Centru, prezentaciju svoje prve slikovnice uz radionicu, održala je dvanestogodišnja Josephine Ida Zec. Prezentacija i radionica bile su odlične, u što su se mogli uvjeriti učenici viših razreda osnovne škole našeg Centra.

Učenici su prvo imali priliku čuti i pogledati prezentaciju o Josephine, zatim su poslušali priču iz slikovnice, a na kraju su samostalno izradili papirnate likove iz slikovnice. Imali smo i mali igrokaz. Bilo je izvrsno! Josephine, dođi nam opet!

INTERVJU S JOSEPHINE

-djevojčica se zove: Josephine Ida Zec

-ime slikovnice je: Animingles

-tema i sadržaj slikovnice:

U slikovnici se govori o životinjama koje su živjele na posebnom svijetu kojim je vladala kraljica Aurora. Životinje je stvorila Aurora ali su se one stalno svađale oko svega i svačega, pa ih je Aurora izmiješala i stvorila nove životinje - Animinglese (npr. muhu i konja - "muhokonj", žabu i bika - "žabo-bik", itd.). Nakon što ih je Aurora tako izmiješala ŽIVOTINJE SU SHVATILE DA IM JE BOLJE KAD SURAĐUJU, pa su tako nastavile živjeti u sreći i miru.

Malo smo popričali sa djevojčicom i postavili joj par pitanja...

-Kad si se počela prvi put baviti pisanjem i crtanjem i kako si došla na tu ideju?

Josephine: Prvo sam crtala normalne životinje,a onda sam kasnije došla na ideju da spojim dvije životinje u jednu. Time sam se počela baviti u petom razredu. Željela sam u početku da ono što sam radila bude igra, ali sam se predomislila i odlučila da bi bilo pametnije da to bude knjiga koja će ostati i čitati se i dalje po svijetu.

-Što najviše voliš kod stvaranjaslikovnica, koje izražavanje - pismeno ili slikovno?

Josephine: Više se volim slikovno izražavati.

-Kako su reagirali tvoji roditelji i prijatelji na to što radiš?

Josephine: Kad su saznali prva njihova reakcija je bila dobra. Jednog dana, prišao mi je prijatelj iz razreda i pitao  me može li od mene dobiti autogram, kako bi kada postanem slavna  mogao reći: "DA ,TO JE MOJA PRIJATELJICA!"

-Da li bi se i dalje htjela baviti pisanjem i crtanjem slikovnica ili bi htjela još nešto više od slikovnica - npr. pisanje romana?

Josephine: Htjela bih  se baviti i dalje time, a  za nešto više od toga još ne znam.

autorice članka: Petra Žigman, Valentina Debelić