> Reportaže
Reportaže

Obišli smo zagrebačke muzeje...

Autor: Administrator , 30. 12. 2013.

POSJET MUZEJU GRADA ZAGREBA

Na dan sv. Nikole posjetilo smo Muzej Grada Zagreba, gdje su nas lijepo ugostili. Naša vodička ispričala nam je puno zanimljivosti o starom Zagrebu i muzeju. Iznenadilo nas je da je zgrada muzeja nekad bila samostan. Vidjeli smo arheološke iskopine otkrivene ispod zgrade i makete koje prikazuju kako je Zagreb izgledao kroz povijest. Neke od tih građevina više se ne mogu vidjeti uživo jer su srušene i jedino u muzeju možemo vidjeti kako su izgledale.

Posjet nam je ostao u lijepom sjećanju, a bio je i poučan.

Autorica: Mateja Mijatović

POSJET  ARHEOLOŠKOM  MUZEJU U ZAGREBU

U utorak 10. prosinca, mi, učenici prvih razreda srednje strukovne škole COO “Slava Raškaj“, posjetili smo Arheološki muzej u Zagrebu.

Dočekao nas je vodič koji nas je proveo kroz stalnu izložbu muzeja i pričao nam o prošlosti naroda koji su nekad živjeli na prostoru današnje Hrvatske. Vidjeli smo različite predmete iz prapovijesti i starog vijeka. Naučili smo kako su živjela ilirska i keltska plemena te stari Grci i Rimljani. Najviše nam se  svidjela egipatska zbirka jer ima puno zanimljivih predmeta, npr: mumije, figurice sa životinjskim glavama itd. Najvažniji i najzanimljiviji predmet ove zbirke je poznata zagrebačka mumija koja je i neke preplašila.

Osim što smo se dobro zabavili (i preplašili) nadopunili smo naše znanje iz povijesti.

Autor: Mario Kralj