Prezentacija LTT aktivnosti u Rimu i Granadi

Autor: Administrator , 8. 11. 2021.

Dana 26. listopada 2021. u našem Centru je održana prezentacija sudionika u LTT (Learning, teaching, training) aktivnosti projekta Zero Waste in HoReCa, koji se provodio u Granadi, Španjolska (26.9.–1.10.2021) i u Rimu, Italija (20.9-24. 9.2021.). Prezentacija je bila namijenjena učenicima i profesorima, kako bi ih se upoznalo s rezultatima aktivnosti i kako bi ih se motiviralo za uključivanje u projektne aktivnosti Centra.

Tijekom LTT aktivnosti cilj je bio upoznati učenike s novim Zero Waste načinima i tehnikama koje se koriste u ugostiteljstvu u Rimu i Granadi te ispitati funkcionalnost digitalnog alata za procjenu zero-waste usklađenosti različitih ugostiteljskih objekta.

Uz naše kuhare i slastičare u aktivnost LTT su bile uključene još dvije ugostiteljske škole iz Dubrovnika i Celja. Naši učenici su u Granadi isprobali tradicionalna španjolska jela koja su bila napravljena na zero waste način. Također, naši vrijedni učenici vidjeli su i naučili novu tehniku komadanja krumpira, što im je bilo jako zanimljivo. U svakom ugostiteljskom objektu u kojem su bili provodili su istraživanje pomoću Zero Waste upitnika. Osim što su naučili kako funkcioniraju Zero Waste metode u španjolskom ugostiteljstvu, imali su priliku upoznati njihove znamenitosti i kulturu.

Druga postaja Zero Waste projekta bila je Rim. Učenici su posjetili eko-imanje koje se nalazilo nekih dva sata od Rima gdje proizvode hranu iz domaćeg uzgoja u skladu sa Zero Waste pravilima. Također su posjetili druga mjesta u kojima su kušali mnoga jela koja su bila iz domaćeg uzgoja i gdje su provodili Zero waste istraživanje. Uz nova i vrijedna iskustva koja su skupili u Rimu, uspjeli su se zabaviti i posjetiti znamenitosti Rima.

Vjerujemo da su putovanja u Rim i Granadu obogatila naše učenike za još jedno novo iskustvo te da će im iskustva koja su stekli biti poticaj da budu još bolji.

U nastavku ovog teksta kojeg je pripremila naša volonterka Ana Gavran možete pogledati i prezentacije o aktivnostima u Rimu i Granadi.

Priloženi dokumenti:
LTT_RIM.pdf (940.98 KB)