Program srednjoškolskog odgoja i obrazovanja

Obrazovni programi srednje strukovne škole Centra za odgoj i obrazovanje ˝Slava Raškaj˝:

• Kuhar
  • Slastičar
  • Krojač
  • Autolimar
  • Bravar
  • Pomoćni kuhar/slastičar
  • Pomoćni bravar
  • Pomoćni autolimar

CILJEVI PROGRAMA

Stjecanja znanja i kompetencija za rad i nastavak obrazovanja.

ZADACI

• Osigurati sustavan način poučavanja učenika, poticati i unapređivati njihov intelektualni, tjelesni, estetski, društveni, moralni i duhovni razvoj u skladu s njihovim sposobnostima i sklonostima.
  • Razvijati učenicima svijest o nacionalnoj pripadnosti, očuvanju povijesno-kulturne baštine i nacionalnog identiteta.
  • Odgajati i obrazovati učenike u skladu s općim kulturnim i civilizacijskim vrijednostima, ljudskim pravima i pravima djece, osposobiti ih za življenje u multikulturalnom svijetu, za poštivanje različitosti i toleranciju te za aktivno i odgovorno sudjelovanje u demokratskom razvoju društva.
  • Osigurati učenicima stjecanje temeljnih (općeobrazovnih) i stručnih kompetencija, osposobiti ih za život i rad u promjenjivom društveno-kulturnom kontekstu prema zahtjevima tržišnog gospodarstva, suvremenih informacijsko-komunikacijskih tehnologija i znanstvenih spoznaja i dostignuća.
  • Osposobiti učenike za cjeloživotno učenje.

NAČIN REALIZACIJE PROGRAMA

• Prikupljanje informacija od partnera svih odgojno-obrazovnih čimbenika na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini o potrebama primjerenog obrazovnog programa.
  • Ponuda prikladnih obrazovnih programa.
  • Tijekom svibnja (i cijelog upisnog razdoblja) obavještavat će učenike osnovnih škola u svojem okruženju (i u drugim županijama) o mogućnostima, programima, uvjetima upisa i postignućima škole.
  • Nastava se odvija putem predavanja, praktične nastave, stručne prakse, vježbi i seminara prema nastavnom planu i programu.
  • Nastava se izvodi u klasičnim i specijaliziranim učionicama te drugim prostorima primjerenim nastavnim predmetima i izvannastavnim aktivnostima.
  • Stručna praksa, praktična nastava i vježbe izvode se u laboratorijima, praktikumima, radionicama.
  • Škola skrbi o stalnom unapređivanju odgojno-obrazovnog rada. Unapređivanje odgojno-obrazovnog rada izražava se osobito:

- u praćenju i omogućavanju učenicima da razviju individualne sklonosti i kompetencije

- u profesionalnom informiranju učenika

- u skrbi o zdravstvenom i socijalnom stanju učenika

- u pomoći nastavnicima u njihovu radu s učenicima

- u suradnji i savjetovanju s roditeljima o problemima učenika.

• U Školi se izvode izvannastavne aktivnosti učenika radi proširivanja obrazovnih sadržaja, poticanja individualnih sklonosti i sposobnosti učenika, razvijanja zajedništva učenika, razvijanja društvenog života i razonode učenika.
  • Izvannastavne aktivnosti temelje se na načelu dragovoljnosti izbora sadržaja i oblika rada.
  • Nositelji izvannastavnih aktivnosti su učenici, uz stručnu pomoć nastavnika i stručnih suradnika.
  • Stručno usavršavanje nastavnika i stručnih suradnika.
  • Cjeloživotno učenje nastavnika i stručnih suradnika.

Kontakti:

Voditelj DJ Ilica, Srednja strukovna škola goran.hudovsky@skole.hr

barbarahorvatic123@gmail.com

Socijalna radnica brigita.jeric@gmail.com
Psiholog matea.vukusic@gmail.com

Mjesta izvođenja stručne prakse: POGLEDAJTE OVDJE ili preuzmite dokument.

Priloženi dokumenti:
Mjesta izvo enja prakse.docx